‘Bergen op Zoom neemt een belangrijke plaats in de Nederlandse reuzencultuur in. Mede daardoor is de vijfjaarlijkse Bergse Reuzenstoet een van de drukstbezochte evenementen in onze gemeente’, aldus Simone Adriaansen. ‘Dat moeten we zien vast te houden.’

Groots in stoet en spel

‘Bergen op Zoom is als relatief kleine stad groots in stoet en spel. Door de professionele aanpak en inzet van vele vrijwilligers, trekken evenementen zoals ProefMei en de Reuzenstoet per editie zo’n 35.000 bezoekers. Dat zijn mooie aantallen.’

De Bergse Stadsreuzen

‘Al vele jaren ben ik actief betrokken bij de organisatie van de Bergse Stadsreuzen. De Reuzenstoet speelt al van kinds af aan een belangrijke rol in mijn leven. Zo liep ik als klein meisje in zowel binnen- als buitenland mee. Mijn ouders zetten zich vroeger ook actief in voor onze vereniging. Hun enthousiasme brachten zij over op mij.’

 

De Nederlandse reuzencultuur

‘Wat velen niet weten is dat Bergen op Zoom een hele belangrijke plaats in de Nederlandse reuzencultuur inneemt. Nederland kent 29 reuzen. Van de 18 reuzen uit Brabant komen er 8 uit Bergen op Zoom. Drie keer per jaar doen we mee aan internationale reuzenstoeten. Daar mogen we zeker trots op zijn.’

Meer verschillende culturen

‘Ook wij willen als vereniging vernieuwen en verjongen. Daarom zou het mooi zijn als er meer verschillende culturen deel uitmaken van de Reuzenstoet, zodat er een nog betere afspiegeling van de Bergse samenleving ontstaat. Ik ben ervan overtuigd dat dit tot nieuwe zienswijzen leidt, zoals bijvoorbeeld op de creatie van nieuwe reuzen. De verhalen van onze huidige reuzen zijn geïnspireerd op bekende Bergenaren, maar andere opties zijn uiteraard ook mogelijk.’

Gemeente Bergen op Zoom - Simone Adriaansen - Bergse Stadsreuzen

Kinder-Reuzenstoet

‘De zoektocht naar nieuwe vrijwilligers is niet eenvoudig. Om dat toch te realiseren, werken wij onder andere samen met het onderwijs. Voor de Kinder-Reuzenstoet 2017 maakten leerlingen van diverse basisscholen kleine reusjes van afval en herbruikbare materialen. Zo maakten de kinderen kennis met de Bergse Stadsreuzen én leerden zij nog meer over duurzaamheid. We hopen dat we met dit soort acties nog meer kinderen aan onze vereniging kunnen binden.’

Interesse om een bijdrage te leveren aan de Bergse Stadsreuzen? Neem dan contact op met Simone Adriaansen door een e-mail te sturen naar secretariaat@bergsestadsreuzen.nl.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *