Niels Quispel, coördinator van de F!tFabriek, is trots op het sterke verenigingsleven en de Bourgondische gezelligheid in onze stad. ‘Bourgondisch én gezond leven gaan prima samen’, aldus Niels. ‘Laten we samen in beweging komen om Bergen op Zoom nog meer te profileren als sportgemeente.’

Trots op…

‘Bergen op Zoom is een stad, al voelt het aan als een dorp. Iedereen kent elkaar. De rijke cultuur, het sterke verenigingsleven en de Bourgondische gezelligheid van deze gemeente, daar hou ik van. Het is aangenaam hier. Daarnaast is er veel aandacht voor sport. Onze sportevenementen zijn van een hoog niveau en de accommodaties zijn meer dan prima. Daar ben ik trots op.’

Een goede balans

‘Het Bourgondische leven kan ook resulteren in bijvoorbeeld overgewicht. In onze gemeente is het overgewicht hoger dan het landelijk gemiddelde. Door meer te sporten kunnen we dit preventief aanpakken en gezondheidsproblemen voorkomen en verminderen. Een goede balans tussen relaxen, genieten en werken aan je gezondheid is belangrijk. Die balans moeten we met elkaar zien te vinden.’

Gemeente Bergen op Zoom - jouwtoekomstverhaal - Niels Quispel

De F!tFabriek

‘Mijn toekomstdroom is om Bergen op Zoom nog te meer profileren als sportgemeente. Ik ben ervan overtuigd dat wij daarmee nog meer mensen naar onze gemeente kunnen trekken. Met de F!tFabriek zijn we daarmee al aardig op weg. De F!TFabriek heeft als doel om onze inwoners, zowel geestelijk als lichamelijk, nog meer in beweging te krijgen en het sportbeleid een gezicht te geven. Het is ook het digitale sportloket van de gemeente Bergen op Zoom.’

‘Er moet nog meer ondernomen worden’

‘In twee jaar tijd bereikten we met 52 projecten en 300 samenwerkingspartners ruim 15.000 unieke deelnemers. Zo bieden onze medewerkers ondersteuning bij gymlessen en organiseren zij naschoolse activiteiten. Daarnaast ondersteunen we sportverenigingen, organiseren we gemeentebrede activiteiten en stimuleren we onze inwoners tot een gezonde leefstijl en voedingskeuze.’

In beweging

‘Ik ben trots op dit resultaat. Voor nog meer gezonde inwoners moet er echter nog meer ondernomen worden. De gemeente Bergen op Zoom heeft sport al hoog op de agenda staan. Een werkgroep van vertegenwoordigers van sportorganisaties, zoals de F!tFabriek en het onderwijs, zorgde samen met beleidsadviseurs van de gemeente voor concrete actiepunten.’

Samen creatieve oplossingen bedenken

‘In tijden van bezuinigingen moet je elkaar weten te vinden. Door samen creatieve oplossingen te bedenken, kun je zonder extra financiële middelen doelstellingen toch realiseren. Daarom zetten we de komende jaren vooral in op samenwerking en verbinding. Denk hierbij aan de samenwerking tussen sportverenigingen en gemeenten, tussen sportverenigingen en het onderwijs en tussen verenigingen onderling. Door de krachten te bundelen komen we zeker verder.’ 

ProefMei Scholenproject

‘Mensen zijn ook zelf verantwoordelijk voor hun gezondheid. We kunnen elkaar nog meer bewust maken van de noodzaak van sporten en gezonde voeding. Een mooi voorbeeld daarvan is het ProefMei Scholenproject. Het Stadlander Buurtcultuurfonds organiseerde onder het motto ‘jong geleerd, is oud gedaan’ dit mooie project. Basisscholieren uit groep 8 maakten op speelse wijze kennis met onze streekproducten. Zo leerden ze het belang van gezonde voeding.’

‘Laten we samen in beweging komen’

‘Sporten is leuk om te doen en het levert een positieve bijdrage aan de leefbaarheid, gezondheid en integratie van onze inwoners. Het verbindt mensen. Laten we samen in beweging komen om van Bergen op Zoom de gezondste gemeente van Nederland te maken. Daar kunnen we op onze eigen wijze allemaal invulling aan geven.’

1 comment

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *