Docent Drama op de pabo aan de Hogeschool Zeeland, theaterdocent op verschillende (theater)scholen, eigenaar van een entertainmentbedrijf én regisseur van Stichting BOV. Het combineren van zoveel functies is al een kunst op zich. Het zal niemand verbazen dat de toekomstdroom van deze Bergenaar zich afspeelt in het culturele veld. Een overkoepelend orgaan voor cultureel Bergen op Zoom, dat is de toekomstdroom van Diemer van Wijk!

‘Bergen op Zoom bruist’

‘Bergen op Zoom bruist! Onze stad is altijd in beweging. De vele evenementen, voorstellingen en activiteiten trekken veel publiek, ook van buiten onze gemeente. In mijn studieperiode aan de Toneelacademie in Maastricht zag ik vele medestudenten naar de grotere steden verhuizen. Ik had juist het gevoel dat ik in Bergen op Zoom op cultureel vlak nog veel kon bijdragen met mijn kennis op het gebied van theater. Er is binnen het culturele veld nog zo ontzettend veel te doen in onze gemeente.’

Gemeente Bergen op Zoom - #jouwtoekomstverhaal - Diemer van Wijk 1 - foto door Dick Vermaas

Gedreven en enthousiast

‘Een aantal van onze evenementen hebben landelijke potentie. Ook door de activiteiten van Stichting BOV hebben we een extra troef om onze gemeente op cultureel vlak landelijk te profileren. De gedrevenheid en het enthousiasme van clubs en leden om dit soort evenementen te realiseren, vind ik fantastisch.’

Cultureel erfgoed

‘Kinderen spelen een hele belangrijke rol in het in stand houden van ons cultureel erfgoed. Kijk naar de activiteiten van het CKB, Stichting Vastenavend of Stichting Sint Nicolaas’. De kinderen die hierin nu actief zijn, zetten dat vaak door als ze opgroeien. Het is belangrijk dat we blijven investeren in de creativiteit en persoonlijke ontwikkeling van onze kinderen.’

Een mix van profs en vrijwilligers

‘Daarnaast is het goed om te zien dat er binnen het culturele veld in onze gemeente stappen zijn gezet om een professionaliseringsslag te maken, zoals bij het Facilitair Bedrijf, Gebouw-T en diverse culturele organisaties. Het geheim van dit succes is volgens mij een gebalanceerde mix van professionals, waarvan je kwaliteit mag verwachten, en gedreven vrijwilligers. Zij versterken elkaar. Dat heeft ook een positief effect op een culturele organisatie. Om in deze tijd juist stappen vooruit te kunnen maken, is een goede mix van profs en enthousiaste vrijwilligers van essentieel belang.’

Tradities onder de loep nemen

‘Daarnaast hebben een aantal organisaties hun organisatiestructuur kritisch bekeken en hebben zij zichzelf de vraag durven stellen voor wie het evenement nu eigenlijk georganiseerd wordt. Tradities zijn mooi, daar moeten we respectvol mee omgaan. Soms is het goed om deze tradities onder de loep te nemen om te kijken of ze nog wel van deze tijd zijn.’

Nog meer samenwerken

‘Op cultureel vlak gebeurt er in onze stad zoveel moois en kwalitatief goeds. Het is toch zonde om dat alleen voor jezelf te houden? Daar moeten we iedereen van mee laten genieten. Daarom is het belangrijk dat we onderling nog meer gaan samenwerken. Het zijn nu vaak nog teveel eilandjes, terwijl we juist van elkaars krachten gebruik kunnen maken.’

Overkoepelend orgaan

‘Een overkoepelend orgaan waarin alle stakeholders binnen het culturele veld, inclusief de politiek en de gemeente, vertegenwoordigd zijn, zou op meerdere vlakken hierin ondersteuning kunnen bieden. Daardoor ontstaat er overzicht en ook meer inzicht in elkaars activiteiten en belangen. Door ervaringen en expertise met elkaar te delen, besparen we op tijd en kosten. Dat werkt voor iedereen prettiger. En onze evenementen worden daardoor nog beter. Onze inwoners en toeristen waarderen dat zeker! Een toerist komt in september geen 3 weekenden naar Bergen op Zoom.’

Gemeente Bergen op Zoom - #jouwtoekomstverhaal - Diemer van Wijk

‘Bundel je krachten!’

Dus Bergen op Zoom, bundel je krachten en laat van jezelf horen, binnen en buiten de stadsgrenzen! Ik ben er voor om zo’n overkoepelend orgaan op te zetten! Wie doet er mee?’

6 comments

  1. Beste Paul,

   Bedankt voor je reactie! We gaan jouw gegevens doorsturen naar Diemer van Wijk. Succes en houd ons zeker op de hoogte van de ontwikkelingen!

   Vriendelijke groet,

   Team #jouwtoekomstverhaal

 1. Hier ben ik hartstochtelijk voorstander van.
  Natuurlijk wordt er al heel veel samengewerkt door culturele verenigingen en stichtingen.
  denk aan de Vierschaar en aan de Jeugdmonumentendag. Maar een goede coördinatie en de mix van professie en amateurisme (lees vrijwilligers) kan de zaak enorm versterken.
  Bergen op Zoom moet zijn vrijwilligers koesteren en dankbaar zijn. Er komt via hen, veel tot stand en we moeten ons realiseren dat het zonder hen, NIET KAN.

  1. Bedankt Peter voor je reactie! We gaan jouw gegevens doorgeven aan Diemer.

   Succes en houd ons op de hoogte van de ontwikkelingen!

   Vriendelijke groet,

   Team #jouwtoekomstverhaal

 2. Ik vind ook dat er een overkoepelend orgaan moet komen. Ook denk ik door de ervaringen die diemer van wijk heeft, hij een goede blik kan hebben over al dat entertainment geeft. Ook is het belangrijk om zowel het amateur als het professionele goed te behouden in deze stad. Zo word bergen op zoom nog bruisender.

 3. Bedankt Michael voor je reactie! We gaan jouw gegevens doorgeven aan Diemer.

  Succes en houd ons op de hoogte van de ontwikkelingen!

  Vriendelijke groet,

  Team #jouwtoekomstverhaal

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *