Peter Oosterwaal: ‘Goed ingerichte pleinen zijn een soort woonkamer van de wijk. Een plek waar jong en oud samenkomen en het sociale leven van de buurt plaatsvindt. Nog meer pleinen creëren in onze mooie gemeente, dat is mijn toekomstdroom.’

Trots op…

‘Het is plezierig leven in onze gemeente. Bergen op Zoom is een bruisende stad met gevarieerde stadsdelen en mooie plekjes. Geografisch gezien heeft onze gemeente een unieke ligging met in de directe omgeving bos, strand en een rijke cultuur en cultuurhistorie. Waar ik ook trots op ben, is de bereidheid tot samenwerking in onze gemeente. Deze samenwerkingen zie je op diverse terreinen ontstaan. Samen creëren we de mooiste resultaten.’

Gemeente Bergen op Zoom - plein Markiezenhof

De woonkamer van de wijk

‘Mijn toekomstdroom is om in onze gemeente nog meer pleinen te ontwikkelen. Pleinen kunnen dienen als een soort woonkamer van de wijk. Een plek waar jong en oud samenkomen en het sociale leven van de buurt plaatsvindt. Met aandacht voor groen, plezier en praktische zaken zoals een gemeenteloket, een huisartsenpost, winkels, horeca en meer.’

Leefbaarheid

‘Een plein is belangrijk voor de leefbaarheid en de sociale samenhang in een wijk. Door nog meer pleinen in diverse wijken te creëren, worden mensen getriggerd om elkaar te ontmoeten. Dat stimuleert om samen zaken op te pakken, er voor elkaar te zijn. Samenwerken begint met contact leggen.’

Creativiteit, inzet en investeringen

‘Het creëren van pleinen vraagt om de nodige creativiteit, inzet en investeringen. Samen moeten we het aandurven om pleinen een plek te geven in de huidige en toekomstige stadsvernieuwing. Bijvoorbeeld door de samenwerking aan te gaan met omliggende gemeenten.’

Grote Markt - #jouwtoekomstverhaal -

Nog betere resultaten

‘Als vrijwilliger ontwikkel ik samen met anderen faciliteiten voor met name culturele activiteiten. Deze kennis en knowhow wil ik zeker inzetten voor de realisatie van pleinen. Daardoor kunnen we nog betere resultaten leveren, wat uiteindelijk onze gemeente nog aantrekkelijker maakt.’

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *