Thema’s als nog meer initiatief tonen om elkaar beter te leren kennen, een hbo-opleiding, de zorg voor onze ouderen en passend onderwijs voor elk kind, kwamen tijdens het toekomstgesprek van 19 april ten tonele. We kijken terug op een inspirerende bijeenkomst in Moskee El-Feth!

Trots mobiliseren

De toekomstgesprekken worden georganiseerd volgens de methode Waarderend Vernieuwen. De kracht van deze methode is om de trots van mensen te mobiliseren en gezamenlijk te dromen. En dat motiveert! Zo bleek ook weer uit de betrokkenheid van de deelnemers om samen te dromen over een nog mooiere gemeente.

#jouwtoekomstverhaal - toekomstgesprek Moskee El-Feth

Trots op…

Om te beginnen bespraken we wat juist mooi is of al goed gaat binnen onze gemeente.

Redouan: ‘De mensen hier zijn vriendelijk en niet individualistisch. Je maakt hier gemakkelijk contact en dat is fijn. Daarnaast is het ook een compacte stad met vele voorzieningen in de nabije buurt.’

Geert: ‘Ik ben trots op de vele culturen die we hebben. We moeten elkaar alleen wat meer opzoeken. Samen maken we de toekomst.’

Souhail: ‘Ik voel me thuis in Bergen op Zoom. Het maakt niet uit welke achtergrond je hebt. Iedereen is welkom hier!’

#jouwtoekomstverhaal - toekomstgesprek 19 april

Wat kan beter?

Uiteraard zijn er nog genoeg zaken die we samen nog beter op kunnen pakken, zoals het onderwijs en een nog betere samenwerking tussen alle nationaliteiten. Twee onderwerpen die tijdens deze avond vaker werden benoemd.

#jouwtoekomstverhaal - toekomstgesprek Moskee El-Feth

Hoe gaan we dit realiseren?

Als laatste werd besproken hoe we onze dromen samen ook daadwerkelijk kunnen realiseren. Wat kunnen wij zelf doen om het wonen, werken en leven in onze gemeente nog mooier te maken?

#jouwtoekomstverhaal - toekomstgesprek Moskee El-Feth

We kijken terug op een geslaagde bijeenkomst waar ook door de Bergse Bode op positieve wijze aandacht aan werd besteed. Lees hier het artikel ‘Samen dromen over de toekomst van Bergen.’

Fotoverslag

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *