Bart woont met veel plezier in Bergen op Zoom. ‘Het is een mooie stad waar altijd wel iets te doen is en je het gehele jaar door aangenaam kunt vertoeven. Mijn toekomstdroom? Nog meer werkgelegenheid voor hbo’ers.’

Positief effect milieu

‘Ik werk al jaren buiten de gemeente Bergen op Zoom. Ik heb een superleuke baan en ga elke dag met veel plezier naar mijn werk. Op jaarbasis leg ik – net zoals vele andere werkenden – vele kilometers af voor woon-werkverkeer. Als er in onze gemeente ook voor hoger opgeleiden meer banen worden gecreëerd, heeft dat diverse voordelen. Naast een aanzienlijke tijd- en kostenbesparing heeft dit ook een positief effect op de afname van files en op het milieu.’

Bart tijdens het toekomstgesprek op Fort de Roovere.

De Bergse arbeidsmarkt

‘Hoe we dit kunnen realiseren? Om te beginnen lijkt het mij belangrijk dat we een aantal zaken inzichtelijk maken. Hoeveel mensen van buiten onze gemeente reizen dagelijks voor werk naar onze stad en dorpen? Welke functies vervullen zij? En hoeveel Bergenaren werken in welke functie buiten onze gemeente? Als we dit inzichtelijk hebben, kan er een plan van aanpak worden gemaakt om het aanbod van hbo’ers nog beter af te stemmen op de Bergse arbeidsmarkt. Zo houden we nog meer kennis en kunde binnen onze gemeente.’

Lobby bedrijfsleven

‘Verder denk ik dat we door een nog betere samenwerking tussen gemeente en het bedrijfsleven al het verschil kunnen maken. Het bedrijfsleven heeft goede contacten met bedrijven buiten onze gemeente. Daarom zou het bedrijfsleven nog meer ingezet kunnen worden voor de lobby om grote bedrijven aan te trekken. Denk bijvoorbeeld ook aan het opzetten van een werkgroep met de gemeente, hbo’ers en het bedrijfsleven. Wellicht kunnen hier met alle stakeholders extra afspraken over worden gemaakt.’

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *